עורך דין משפחה וירושות בנהריה

עורך דין לענייני משפחה בנהריה

כתובת: לוחמי הגטאות 18, נהריה, 2244730
טלפון: 050-7118243 
עורך דין לענייני משפחה בנהריה ◄ משרדו של עוה"ד והנוטריון ערן דוידי, יעניק לכם שירות משפטי, איכותי, אישי, מקצועי ואמין בתחום דיני המשפחה והירושה. עוה"ד והנוטריון ערן דוידי הינו, עורך דין לענייני ירושות ובעל ניסיון רב שנים במומחיות בתחום דיני המשפחה והירושה, הן בייצוג בבתי המשפט לענייני משפחה ובבתי הדין הרבניים והן בגישור ועריכת הסכמי יורשים בהיותו מגשר מוסמך לענייני משפחה. עוה"ד ערן דוידי, מלווה את לקוחותיו באופן אישי ומקצועי לאורך כל הדרך ועד לסיום ההליך המשפטי. התקשרו עכשיו עורך דין לענייני משפחה בנהריה ☎️ למס' טל': 050-7118243.

פסיקת בתי המשפט לענייני משפחה בסוגיית בקשה לצו ירושה, מלמדת כי הדעות נחלקו לשתי גישות קוטביות באשר לפרשנות המונח "בן זוג" לצורך סעיפים 10 ו-11 לחוק הירושה. האחת, היא הגישה הפורמאלית ולפיה, מקום שלא סודר גט או לכל הפחות "הושלש גט", יש לראות בצדדים כבני זוג נשואים לפי חוק הירושה. השנייה, היא הגישה המהותית ולפיה יש לבחון את מערכת היחסים בפועל כבני זוג וטיבה. לפי גישה זו, "נישואין על הנייר" ריקים מתוכן של זוגיות ובכלל זה פרידה ארוכת שנים ובצידה ניהול מערכת יחסים זוגית אחרת וחדשה צריכה ויש בה להפקיע את זכות הירושה של "בן הזוג" הרשום ככזה, גם אם הצדדים לא התגרשו בפועל. המחלוקת בפסיקת בתי המשפט למשפחה הינה לכאורית ובסופו של יום נוקטים בתי המשפט בפועל בגישה מעורבת המשלבת בין שתי הגישות. תעודת הנישואין ואקט הנישואין הם תחילתו של קשר הנישואין אך הם אינה חזות הכל. יש לנקוט בגישה המשלבת פרשנות פורמאלית בתחילת המסע הפרשני ובהמשכה גישה פרשנית מהותית הבוחנת את מהות הקשר בין בני הזוג וטיבו ואינה מסתפקת בפרשנות פורמאלית וטכנית המתמצת בבדיקה אם היו גירושין בפועל. "מבחינה לשונית הדיבור "בן זוג" הוא אחד מצמד". את הדיבור בן זוג לא ניתן לפרש במנותק מהבחינה הלשונית שלו ומונחים כמו "זוגיות" ו"תא משפחתי" שביסודן עומדת אותה קשירת גורל, מחויבות וחיים משותפים. קיומה של זוגיות חדשה והקמת תא משפחתי חדש עם בן זוג אחר, לרבות ובפרט הבאת ילד לעולם, אינה מאפשרת להמשיך ולראות ולהכיר באותו בן זוג כעונה להגדרת "בן זוג", כי אם "בן זוג לשעבר". כל פרשנות לשונית אחרת מרוקנת מתוכן את המשמעות של הביטוי "בן זוג" ו- "זוגיות", סותרת ערכי יסוד בדיני משפחה ואינה באה בגדר הפרשנויות האפשריות ללשון החוק. היותו של בעל הדין "בן זוג" בפועל היא בבחינת תנאי סף לברור זכאותו להחלת אותו דבר חקיקה רלוונטי, אלא אם אותו דבר חקיקה קובע אחרת. ההתפתחות בתפיסה החברתית והקדמה אינם מכירים ואינם יכולים להכיר במצב עובדתי בו בן זוג אשר פנה באופן ברור ומפורש לקיומה של זוגיות חדשה יוסיף ויחשב בן זוג, מבחינת חוק הירושה.
פעילויות
עוה"ד והנוטריון ערן דוידי, בעל ניסיון רב שנים ומומחיות בתחום דיני המשפחה והירושה, הן בייצוג בבתי המשפט לענייני משפחה ובבתי הדין הרבניים והן בגישור ועריכת הסכמי יורשים בהיותו מגשר מוסמך לענייני משפחה. עוה"ד ערן דוידי, מלווה את לקוחותיו באופן אישי ומקצועי לאורך כל הדרך ועד לסיום ההליך המשפטי.
שעות פעילות
שעות פתיחה ופעילות המשרד: בימים א', ב', ג', ד', ה' בשעות 08:00 - 20:00 ביום ו' בשעות 08:00 - 16:00 בתאום מראש