עורך דין גירושין ⚖

איך יבוצע איזון המשאבים

איך יבוצע  איזון המשאבים בגירושין  כאשר  יש פער בכושר ההשתכרות של בני  הזוג


עורך דין גירושין | ערן דוידי, עורך דין, נוטריון ומגשר  לענייני משפחה, גירושין ירושות וצוואות  | טל': 050-7118243


עורך דין גירושין  נדרש לייצג בפעמים רבות בכל הנוגע לדרישת אחד  מבני הזוג לסכום כספי נוסף במסגרת תביעה לאיזון המשאבים שביניהם, וזאת  עקב הפער בכושר ההשתכרות של הצדדים.


במקרים מסוג זה עורך דין גירושין יטען ביהמ"ש המשפט לענייני משפחה  או בבית הדין הרבני  לפי העניין  כי, עמדת המחוקק היא, שלא לקבוע באופן גורף שכושר השתכרות מהווה נכס בר איזון וחרף זאת לאמץ את הכלי האקוויטבילי שבסעיף 8 לחוק  יחסי  ממון בין בני זוג, מביאה לכך שלא בכל מקרה שבו קיימים הפרשי כושר השתכרות יידרש ביהמ"ש לעסוק בהם ולביהמ"ש שק"ד בעניין.


עורך דין גירושין יוסיף יטען בבית המשפט  כי, שלושת הפרמטרים שנמנו בפסיקה לצורך הענקת ״פיצוי״ בגין הפרשים בכושר ההשתכרות הם:


(א) בן זוג ״ביתי״ מחד גיסא ובן זוג ״קרייריסטי״ מאידך גיסא;


(ב) קיים ״פער דרמטי״ בכושר ההשתכרות של בני הזוג;


 (ג) נישואים לאורך זמן.


כך שבמצב  דברים שבו עורך דין גירושין מייצג  את בן הזוג  בעל ההכנסה  הגבוהה יותר והינו "הקרייריסט" , יטען עורך הדין בבית המשפט  לענייני משפחה או בבית הדין הרבני כי, בהתאם לפסקי דין שניתנו בבתי המשפט, עולה כי לא ״נבנתה״ שיטה לצורך ביצוע התחשיב של הפיצוי בגין ההפרש בכושר ההשתכרות ואף לא התפתחו ״קווים כלליים״ או ״עקרונות מנחים״ לצורך ביצוע החישוב.


מצד  שני כאשר  עורך דין גירושין מייצג  את בן הזוג  בעל ההכנסה  הנמוכה  יותר  והינו "בן הזוג  הביתי", יטען עורך הדין כי, בחינת כל הפרמטרים מביאה למסקנה שיש לפצות את בן הזוג על פערי ההשתכרות.


בהתאם לעמדת בית המשפט  לענייני משפחה, גישת צמצום פערי ההכנסות בגין כל שנת נישואין, היא ככלל הגישה הראויה. ובכך, משך הזמן שבו ישולם הפיצוי בגין הפער  בהשתכרות,  ייקבע בהתאם לקריטריונים הבאים ( שאינם מהווים רשימה סגורה ): היקף הפער בכושר ההשתכרות, גיל בן הזוג הביתי ואפשרות כניסתו למעגל העבודה, האם בן הזוג הביתי נושא בנטל העיקרי של גידול הילדים וגיל הילדים שנותרו במשמורתו, היקף הרכוש שבן הזוג הביתי מקבל כתוצאה מאיזון המשאבים, היקף השכלתו של בן הזוג הביתי והמועד שהוא עתיד לקבל את חלקו בפנסיה של בן זוגו.


בכך,  כאשר  בן הזוג  עם ההכנסה  הנמוכה  יותר מקבל סכום משמעותי במסגרת איזון המשאבים בהליך הגירושין,  וילדי בני הזוג  גדולים, כך שבן הזוג עם ההכנסה  הנמוכה יותר  יכול לצאת לעבוד באופן מלא, יקבע  עורך דין גירושין יטען כי, ( כאשר  הוא מייצג  את בן הזוג  בעל ההכנסה  הגבוהה יותר  ),  יש לפצות את בן הזוג  בגין הפרשי ההשתכרות על הצד הנמוך, ( לרוב  בית המשפט   לענייני משפחה  יקבע  לתקופה של שלוש שנים בלבד ).

 
ערן דוידי, הנו עורך דין, נוטריון ומגשר לענייני משפחה, גירושין, ירושות וצוואות  מומלץ, מעניק ייצוג משפטי איכותי, מקצועי ועם יחס אישי וצמוד לכל לקוח בתחום ענייני משפחה, גירושין, התרת נישואין, ירושות, צוואות, הסכמי ממון, ניהול עיזבון וכינוס נכסים מזה 18 שנים. מייצג בתיקים מורכבים מאד וגם קלים, ביניהם תיקים רבים של בעלי ממון רב מהעשירון העליון בחברה, בעלי חברות, אנשי הייטק, אנשי עסקים, רופאים ואנשי אקדמיה. עוה"ד ערן דוידי. מייצג בכל הערכאות כולל, בית משפט לענייני משפחה, בימ"ש מחוזי, בימה"ש העליון, בתי הדין הרבניים האזוריים ובית הדין הרבני הגדול. ☎️ טל ': 050-7118243.